İlk Adım Ebe-Gebe Okulu Projesi’nde Eğitimler Hız Kesmeden Devam Ediyor

İlk Adım Ebe-Gebe Okulu Projesi ile ilgili olarak Konya İl Sağlık Müdürlüğü Konferans Salonunda Aile Sağlığı Merkezi ve Toplum Sağlığı Merkezi’nde görev yapan hemşire ve ebelere yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Hedeflerinin, projenin tüm sağlık çalışanlarına ve gebelere ulaştırılması olduğunu vurgulayan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, “Sağlık müdürlüğümüze ait tüm sağlık tesislerimizde sistematik olarak projemizi uygulamaya koymak istiyoruz. Proje kapsamında gebelerimizin nasıl bir eğitim aldıklarını tüm sağlık çalışanlarımızın da bilmesi gerekiyor” dedi. 
Halk Sağlığı Başkan Yardımcısı Uz. Dr. Engin Dinç ile Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Ümmügülsüm Esenkaya’nın yaptığı sunum ile devam eden toplantı karşılıklı istişare ve soru cevap ile sona erdi.
Toplantıya, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Prof. Dr. Kadir Durgut, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uz. Dr. Kerim Yeşildağ ve başkan yardımcıları da katıldı.

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg