Sağlık Bakanlığına Bağlı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Taşra Teşkilatı Hizmet Birimlerinde İstihdam Edilmek Üzere 4924 Sayılı Kanuna Tabı Sözleşmeli Ebe Alım İlanı

Sağlık Bakanlığına bağlı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu taşra teşkilatı hizmet birimlerinde  4924 sayılı Kanun kapsamındaistihdam edilmek üzere ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile lisans düzeyinde 347 ebe pozisyonunda personel alınacaktır.

Ebe pozisyonuna yerleştirme işlemleri, adayların Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanları ve tercihleri doğrultusunda ÖSYM tarafından yapılacaktır. Tercih işlemlerinde 2016-KPSS Lisans sınav sonuçları kullanılacaktır.

Adaylar tercihlerini, 21-27 Temmuz 2017 tarihleri arasında tercih kılavuzunda belirtilen kurallara göre ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girerek yapabilecektir.

Tercihlerin geçerli olabilmesi için, sınava girilen öğrenim düzeyindeki bir okuldan veya programdan mezun olunması zorunludur. Tercihlerin internetle ÖSYM’ye gönderildiği gün itibarıyla mezun durumda bulunmayan adayların, yerleştirilmeleri yapılmış olsa bile atamaları yapılmayacaktır. Adayların pozisyonlara yerleştirme işlemlerine alınabilmeleri için tercihlerin kurallara uygun olarak yapılması ve yapılan tercihlerin geçerli olması zorunludur.

Yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından ilan edildikten sonra, adayların göreve başlamak üzere başvuruda bulunacakları tarihler, istenen belgeler ve diğer bilgiler için http://www.thsk.gov.tr ve http://www.yhgm.saglik.gov.tr internet sayfalarından duyurulacaktır.

ÖSYM tarafından tercihine yerleştirilenlere Türkiye Halk Sağlığı Kurumu tarafından göreve başlama işlemleri için herhangi bir belge gönderilmeyecektir.

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu taşra teşkilatı sözleşmeli ebe pozisyonuna yerleşen adayların ücretleri merkezi yönetim bütçesinden ödenecektir.